Doprava

Autem

Červená Lhota leží v jižních Čechách mezi městy Tábor a Jindřichův Hradec, mezi kterými neexistuje přímá silnice první třídy. Dostanete se sem tedy v posledním úseku jen po „klikatých okreskách“. 

Od Tábora (např. z Prahy či Plzně) pojedete nejprve po silnici 1. třídy č. 3 (E 55) ve směru na České Budějovice. V Plané nad Lužnicí odbočíte na okresní silnici přes Košice, Tučapy a Dírnou.

Od Českých Budějovic pojedete po silnici první třídy č. 3 – E 55 (směr Tábor, Praha), 3 km za Veselím nad Lužnicí odbočíte doprava na silnici první třídy č. 23 (ve směru Kardašova Řečice, Jindřichův Hradec) a za Doňovem doleva na okresní silnici přes Záhoří, Lžín a Dírnou. 

Od Pelhřimova se k Červené Lhotě dostanete po silnici 1. třídy č. 34 (E 551) ve směru na Jindřichův Hradec. V Kamenici nad Lipou odbočíte na silnici druhé třídy přes Včelničku, Bohdalín, Mirotín, Mnich a Deštnou.

Od Jindřichova Hradce (z jihovýchodního koutu Čech a jihozápadního koutu Moravy) existují tři možnosti (podle toho, zda upřednostňujete cestu pohodlnější či o trochu kratší). Buď pojedete po silnici druhé třídy č. 128 ve směru přes Deštnou nebo z ní brzy odbočíte doleva na okresní silnici přes Studnice a Pluhův Žďár, případně pojedete po silnici 1. třídy č. 23 směr Kardašova Řečice, před kterou však odbočíte doprava na okresní silnici přes Plašnou, Klenov, Pohoří a Pluhův Žďár.

Parkoviště je 300 metrů před zámkem a je placené (v květnu 2007 za 40,- Kč)

Autobusy

Červená Lhota (zastávka se jmenuje „Pluhův Žďár, Červená Lhota“) leží na autobusových linkách Praha-Tábor-Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec-Deštná-Mnich-Kamenice nad Lipou, Jindřichův Hradec-Deštné-Červená Lhota a Soběslav-Dírná-Chotěnice-Rosička. Spoje jsou však poměrně řídké a bohužel zejména o víkendech budete hledat vhodné spojení obtížně.

Vlakové spojení

Přímo do Červené Lhoty nevede železniční trať, nejbližší zastávka je v Kardašově Řečici (mezi Jindřichovým Hradcem a Veselím nad Lužnicí), odtud se k zámku dostanete po turistické stezce (cca 10 km).

Turistické stezky pro pěší

Vycházkový okruh kolem zámku (mj. kaple Svaté Trojice) – 1,2 km

Po modré značce – Jižná (1,5 km), Deštná (5 km), Kamenice nad Lipou (20,5km)
Po modré značce (druhý směr) – Samosoly (2,5 km), Kardašova Řečice (9,5km), Veselí nad Lužnicí (30 km)
Po zelené značce – Jižná (1,5 km), Čertův Kámen (9km), Lovětín (17 km)

Cyklostezky

Červenou Lhotou prochází mezinárodní cyklotrasa č. 32 z Prahy do Vídně. Jedním směrem vede přes Dírnou (3 km),Tučapy (9 km), a Tábor (34 km), na opačnou stranu na Pluhův Žďár (3 km), Studnici (9 km) a Jindřichův Hradec (17 km). Dále zde začíná cyklostezka č. 1182, která vede ve směru na Deštnou.
Víte že…

Víte, že Půta Švihovský z největšího vodního hradu v Čechách prý zmizel v pekle? Pevnost, ze které si jej ďábel odnesl, je dnes přístupná veřejnosti. Švihov naleznete nedaleko Plzně.